SDAM Seminer Etkinliği: 28 Şubat
ETKİNLİKLER - 07.03.2019 12:07
Strateji Düşünce ve Analiz Merkezi (SDAM), 2 Mart 2019 tarihinde Eğitimci-Yazar Abdulkadir Turan'ın katılımıyla “28 Şubat” konulu seminer etkinliği düzenledi.

Konuşmasına gelen misafirleri selamlayarak başlayan Turan devamında bu konunun anlaşılması için o dönemin aktörlerinin bilinmesi gerektiğini ifade ederek o dönemin siyasi, askeri ve sivil aktörlerini anlattı. Sonrasında o dönemde alınan 28 Şubat kararlarından yola çıkarak yapılan düzenlemeleri anlatıp kararların zulüm boyutunu izah etti.  Akabinde 28 Şubat'ın başlangıcının 1997 tarihi olmadığını bunun esasen 1990'lı yıllarda Türkiye'nin doğusunda başladığını, Batı da yaşayan Müslümanların bu süreci iyi tahlil etmemelerinden kaynaklı olarak sürecin tüm Türkiye'ye yayıldığını ifade etti.

28 Şubat'ın esasında bir Rekonkista hareketi olduğunu başka bir söylemle karşı fetih olduğunu söyleyerek bununla Müslümanların 1950 sonrası kazanımlarının yok edilmesinin amaçlandığını vurguladı. Bir diğer amacında Türkiye'yi 50 yıl öncesine götürmek olduğunun altını çizdi.  Ardından sürecin ne zaman sona erdiğini ve bir daha böyle süreçlerin yaşanmaması için Müslümanların teyakkuzda olması gerektiğini anlatarak konuşmasını sona erdirdi.

Seminer soru ve cevap bölümünün ardından sona erdi.

 Yorumlar Yükleniyor..
DİĞER TÜM YAZILAR
Kategoriye ait diğer yazılar
Göztepe mahallesi İSTOÇ 3. Cadde N Blok No: 6/103 Bağcılar / İstanbul - Email: sdamstrateji@gmail.com
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.