İletişim Bilgileri     Arama

Strateji Düşünce ve Analiz Merkezi Kuruldu

  • Anasayfa
  • Strateji Düşünce ve Analiz Merkezi Kuruldu
Strateji Düşünce ve Analiz Merkezi Kuruldu

Strateji Düşünce ve Analiz Merkezi Kuruldu

 07.11.2015

Daha güvenli ve yararlı bilgiye ulaşmak için kısa adı SDAM olan İstanbul merkezli Strateji Düşünce ve Analiz Merkezi kuruldu.

Bağımsız, tarafsız ve güvenilir bilginin kaynağı olacak yeni bir analiz merkezi kuruldu. Kısa adı SDAM olan İstanbul merkezli Strateji Düşünce ve Analiz Merkezi, daha güvenli ve yararlı bilgiye ulaşmak isteyenler için önemli bir merkez görevi görecek.

 

YANLIŞ OLANA KARŞI DURMAK İÇİN FARKINDALIK OLUŞTURACAĞIZ

Kuruluş amaçlarını ve hedeflerini açıklayan Strateji Düşünce ve Analiz Merkezi Başkanı Abdulkadir Turan, “Bilgi kaynakları her gün çeşitleniyor, artıyor; bu çeşitlenme ve artış karşısında doğru, güvenilir ve yararlı bilgiye ulaşmak her geçen gün daha büyük bir sorun haline geliyor. Saf bilgi gün geçtikçe ideolojik ve yanlı bilgi ile örtülüyor. Merkezimiz, buna karşı, doğru, yararlı ve güven duyulan bir bilgi kaynağı oluşturarak toplumun doğruyu, iyiyi fark etmesini sağlamayı; yanlış olana karşı durması için toplumu gerekli bilgi ve farkındalığa ulaştırmayı amaçlıyor” dedi.

 

SORUNLARI İMKÂNLARIMIZ ÖLÇÜSÜNDE DUYURACAK VE DUYARLILIK OLUŞTURACAĞIZ

Turan, sözlerini “Strateji Düşünce ve Analiz Merkezi (SDAM), dünyanın her yanındaki özelde Müslümanların, genelde dışlanmış bütün toplumların sorunlarıyla ilgili bilgi toplamayı, o sorunların nedenlerini tespit etmeyi ve bundan ortak sorunlara varmayı hedefliyor. Biz, o sorunları imkânlarımız ölçüsünde duyuracağız, o sorunlar konusunda duyarlılık oluşturmanın yollarını arayacağız. Doğu'da veya Batı'da insanlığa yönelen fizikî veya fikrî tehditler söz konusudur. SDAM, bu tehditlere karşı bir uyanış ve dayanışmanın oluşması için fikrî çalışmalarda bulunacak; etkinliklerini, kendi bilgi kaynaklarına dayanarak güçlenmiş, hür, adil, örnek ve lider bir İslâm dünyasına ulaşma yönünde gerçekleştirecektir.” şeklinde sürdürdü.

(DOĞRU HABER GAZETESİ)